Písecké betlémy

Na prstech jedné ruky by se dala spočítat místa v České republice, která se mohou pochlubit tak ojedinělou vánoční dekorací, jakou je slaměný betlém výtvarníka Jiřího Jedličky ve své kompletní podobě. Nesmírně nás proto těší, že od roku 2014 se mezi ně řadí také město Písek. Betlém ze slámy má své stanoviště v bezprostřední blízkosti vánočního stromu na Velkém náměstí.

Na další originální dekoraci určené ke zkrášlení veřejného prostoru krásného Písku pracují studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově. Jejich výtvarné ztvárnění Svaté rodiny se bude ucházet o přízeň obyvatel i návštěvníků města na Fügnerově náměstí před kavárnou Johanka.

Obě jedinečná díla instalují organizátoři Adventu v Písku o první adventní neděli 27. listopadu 2016 a zájemcům je umožní obdivovat až do Tří králů 6. ledna 2017.  

Nejbližší program

Žehnání adventních věnců

Přijměte pozvání na komorní zahájení adventních oslav ve městě - setkání pod vánočním stromem spojené s žehnáním adventních věnců. Věříme, že příležitost nechat si požehnat přinesený věnec udělá mnohým radost. Vstupné zdarma.

Neděle, 1.12.2019, 10:00 hod., Velké náměstí Písek

program celého Adventu v Písku

 • Město Písek

  Město Písek
 • Generální partner

  Faurecia
  • Partneři adventu

 • Poděkování za spolupráci

  •  

OÁZA sportbar&restaurant

Přijměte v čase adventu pozvání do naší restaurace na Pražské ulici v Písku

OÁZA sportbar

Výborná mezinárodní kuchyně s rozvozem až do domu přes damejidlo.cz

Skvělé zázemí pro běžné posezení i oslavy a firemní večírky

bowling / squash /šipky / kulečník / stolní fotbálek / ping pong


18. prosince pořádáme vánoční bowlingový turnaj – srdečně vás zveme ☺

x