Velká Mikulášská nadílka 5. prosince 2009

V sobotu 5. prosince 2009, krátce po čtvrté odpolední, začala další Mikulášská nadílka na Velkém náměstí v Písku. Na příjezd poslů nebes i zástupců pekla se přišly podívat tisíce lidí.

V předprogramu zazněly koledy v podání skupiny Cohiba. Velký ohlas mělo také vystoupení vzácného hosta - herečky a zpěvačky Ivany Jirešové. Písecká rodačka zazpívala i píseň Byla cesta, byla ušlapaná z alba koled v rockové úpravě. Moderátorka programu Klárka Humpálová z tanečního centra ZIP Písek poté „natrénovala“ s několika odvážnými dětmi básničky pro Mikuláše a pak už vše vypuklo.

Na náměstí přivlekli pekelní poddaní hrůzostrašný vůz, na jehož trůnu seděl samotný Lucifer. A ač se na pódiu nechal slyšet, že Mikuláš letos nepřijede, po chvíli se ukázalo, že to bylo spíše jeho „zbožné“ přání. Náměstím se totiž ozvalo klapání koňských kopyt. Ano, Mikuláše a jeho věrného druha anděla, opravdu přivezlo nádherné čtyřspřeží běloušů. Následoval projev Mikuláše, ve kterém pozdravil všechny malé i velké Písečáky, vyslechl si básničky a pronesl tradiční poselství. A podle přísloví konec dobrý - všechno dobré, vše nakonec dobře dopadlo. Zlobivé děti varoval Lucifer, hodné pochválil Mikuláš a všichni se plni dojmů z nejvýpravnější Mikulášské nadílky v celé České republice rozešli do svých domovů.

Adventní program

Žehnání adventním věncům

Přijměte pozvání na komorní zahájení adventního programu. Setkání pod vánočním stromem spojené s žehnáním adventním věncům píseckým farářem Witoldem Piotrem Koconem. Přijďte si nechat požehnat adventní věnec a poslechnout si nádherné české adventní zpěvy – roráty v podání folklórního souboru Písečan. Vstupné zdarma.

Neděle, 28.11.2021, 10:00 hod., Velké náměstí Písek

program celého Adventu v Písku

 • Město Písek

  Město Písek
  • Partneři adventu   •  
 • Poděkování za spolupráci

  •  

  •  

OÁZA sportbar&restaurant

Přijměte v čase adventu pozvání do naší restaurace na Pražské ulici v Písku

OÁZA sportbar

Výborná mezinárodní kuchyně s rozvozem až do domu přes damejidlo.cz

Skvělé zázemí pro běžné posezení i oslavy a firemní večírky

bowling / squash /šipky / kulečník / stolní fotbálek / ping pong


18. prosince pořádáme vánoční bowlingový turnaj – srdečně vás zveme ☺

x