Aktuality

Kočár s koňmi završil Advent v Písku 2016

27.12.2016

Štědrovečerním vytrubováním byly v sobotu 24. prosince završeny adventní oslavy v Písku pro rok 2016. Za ochotu vyvážet na Štědrý den po celé odpoledne pastýře i trubače v kočáře taženém párem krásných koní děkujeme Zemskému hřebčinci Písek s.p.o.  Věříme, že jste si v programu devátého ročníku Adventu v Písku našli něco, co vás bavilo a že jeho pořadům zachováte přízeň i příští rok při jubilejním desátém vydání. Jménem spolku COHIBA MUSICA, pořadatele Adventu v Písku, děkujeme za hojnou diváckou přízeň, které se od vás této akci letos dostalo a všem jejím příznivcům a podporovatelům přejeme veselého Silvestra a pohodový nový rok 2017.

Štědrovečerní vytrubování na dohled

20.12.2016

Blíží se Štědrý den a s ním také cestování koňského spřežení vezoucího trubače a pastýře po píseckých náměstích a sídlištích. Jízdní řád, podle kterého bude kočár po Písku jezdit, aby na jednotlivých zastávkách příchozím trubači zahráli některou z klasických českých koled a pastýř přidal přání požehnaného Štědrého večera, naleznete na našem webu v záložce Program.  

Vítězové výtvarné soutěže

15.12.2016

Na zlatou neděli dopoledne vás zveme do galerie Sladovna. V deset dopoledne zde proběhne slavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku dětské výtvarné soutěže Adventní malování aneb Těšíme se na Ježíška.Kdo vyhraje, rozhodla nejen odborná porota, ale také široká veřejnost. Svůj hlas mohl odevzdat každý návštěvník výstavy finalistů, která je instalována pod vánočním stromem na Velkém náměstí.  Hlasování končí v sobotu v pravé poledne.

Co nabídne zlatá adventní neděle?

14.12.2016

Živý betlém, Betlémské světlo a koledy naživo troubené každou celou z věže děkanského kostela. K tomu vánoční punč, medovina nebo trdlo na zahřátí. Takový je program Adventu v Písku na zlatou adventní  neděli. Těšíme se na vás po celé nedělní odpoledne od 13. do 17. hodin. A ze všech nejvíc nedočkavé jsou dvě oslí slečny, velbloudice s velblouďátkem, ovečka a telátko. Tak určitě přijďte, budeme se společně těšit a radovat z blížícího se příchodu Ježíška. 

Řemeslné trhy potrápil vítr

14.12.2016

Víkend vrcholící třetí adventní nedělí nabídl v programu Adventu v Písku řemeslné předvánoční trhy. V neděli nám dala příroda znát, že nad ní není a kolem kostela foukalo tak, že nezbylo, než trhy ukončit o něco dříve.  Zato v sobotu bylo nádherně a na píseckých Bakalářích se to stovkami návštěvníků rukodělných trhů jen hemžilo. K tomu zabijačkové pochoutky, harmonika, kovář, dětský kolotoč na kliku, historická střelnice a pohádka Píseckých loutkářů. Děkujeme, bylo to krásné. Fotky jsou k vidění na FB / @adventvpisku.

Než nastane zlatá adventní neděle

12.12.2016

Program adventních oslav v Písku nabídne v závěru tohoto týdne Živý betlém s betlémským světlem. Ovšem než zlatá adventní neděle nastane, můžete zavítat například na Den otevřených dveří pořádaných jedním z podporovatelů letošního ročníku Adventu v Písku – společností Teplárna Písek, a.s. Uskuteční se již tuto středu 14. prosince v čase od 12. do 18. hodin. Při komentovaných prohlídkách se budete moci seznámit s místem, odkud k vám přichází teplo a teplá voda. A chybět nebude ani lahodný vánoční punč.

Nejbližší program

Rozsvícení vánočního stromu s „Nebeskou poštou“

Slavnostní zahájení oslav období adventu v Písku spojené s rozsvícením vánočního stromu a tradičním vypuštěním balónků s dopisy adresovanými Ježíškovi. Vstupné zdarma.

Neděle, 3.12.2017, 16:00 hod., Velké náměstí Písek

program celého Adventu v Písku

  • Generální partner

  • Město Písek

    • Partneři adventu

  • Poděkování za spolupráci

OÁZA sportbar&restaurant

Přijměte v čase adventu pozvání do naší restaurace na Pražské ulici v Písku

OÁZA sportbar

Výborná mezinárodní kuchyně s rozvozem až do domu přes damejidlo.cz

Skvělé zázemí pro běžné posezení i oslavy a firemní večírky

bowling / squash /šipky / kulečník / stolní fotbálek / ping pong


18. prosince pořádáme vánoční bowlingový turnaj – srdečně vás zveme ☺

x