Adventní trhy

Známé přísloví praví, že kdo hledá, ten najde. Proto jsme v pátrání po nejvhodnějším místě pro konání píseckých vánočních trhů vytrvali a podle všeho jej před časem našli. První jarmark pořádaný COHIBOU MUSICOU se konal v roce 2008 na Velkém náměstí, další na nádvoří Sladovny a Prácheňského muzea. Byť se jedná o tuze pěkná místa, něco nám říkalo, že by se v Písku dalo najít ještě příhodnější. Velké tak akorát, pokud možno v centru a hlavně mající své kouzlo, aby dokázalo umocnit předvánoční atmosféru, kterou s sebou rok co rok přiváží zhmotněnou ve svých stáncích rukodělní řemeslníci.

A podařilo se. V roce 2011 jsme zkusili uspořádat adventní trhy v bezprostředním okolí kostela Narození Panny Marie na Bakalářích. Jakmile zde rozložili své stánky řezbáři, keramici, košíkáři, kováři, svíčkaři, šperkaři, švadleny a ostatní řemeslníci, uviděli jsme, že se nám podařilo objevit v celém Písku to nejpříhodnější místo na pravý předvánoční jarmark se vším, co k němu patří. Od té doby zde každoročně na tři dny vzniká dobový trh. Trvá od pátku až do neděle, vždy v týdnu končícím třetí adventní nedělí.

Pyšní se nejen malebným prostředím, které mu poskytují kulisy historických budov jedné z nejstarších částí královského města Písek, vůní vánočního punče, cukroví, trdelníku nebo grilovaných klobásek, ale především statusem výhradně řemeslný trh. Jako pořadatelé garantujeme jeho návštěvníkům, že všichni prodejci zboží nabízející ve svých dobových stáncích zhotovili vlastnoručně.

Pokud tedy patříte mezi milovníky staročeských vánoc, nepřemýšlejte více a přijměte k návštěvě píseckých adventních trhů naše pozvání, ať jste odkudkoli. Jste-li z blízka, přijeďte na náš jarmark alespoň na otočku a jste-li z daleka, pak u nás přenocujte. Nouzí o místa, kde můžete hlavu složit, netrpíme a rádi vás v Písku uvítáme. 

→ Přihláška řemeslníka

 

Adventní program

Žádné události nebyly nalezeny.

program celého Adventu v Písku

 • Město Písek

  Město Písek
 • GENERÁLNÍ PARTNER ADVENTU

  Faurecia
  • Partneři adventu


 • Poděkování za spolupráci

  •  

  •  

OÁZA sportbar&restaurant

Přijměte v čase adventu pozvání do naší restaurace na Pražské ulici v Písku

OÁZA sportbar

Výborná mezinárodní kuchyně s rozvozem až do domu přes damejidlo.cz

Skvělé zázemí pro běžné posezení i oslavy a firemní večírky

bowling / squash /šipky / kulečník / stolní fotbálek / ping pong


18. prosince pořádáme vánoční bowlingový turnaj – srdečně vás zveme ☺

x